rufus

Rufus 3.6

Rufus İndir:  İso Yazma Programı

Rufus programı, iso aygıtı USB aygıtlarınızı formatta usb si yapmak için kullanılır. Önceden ayarlanmış bir disk görünümü dosyalarınızı rufus programı sunan usb belleğini format atabilir hale getirebilirsiniz. İstediğiniz işletim sistemlerinde format hali hazırlanmıştır.

Kullanımı

İndirdiğiniz sırada direk açıp programı kullanmaya başlarken, kuruluma gerek yoktur. Alt kısımda resimli ve yazılı olarak tanımlanmış bir program.

rufus

 • İlk önce programı çalıştırıyoruz.
 • Aşağıda açıklandığı gibi olmalıdır Kısmından USB Seçiyoruz aygıtımızı.
 • Ön yükleme klasörü bölümünden İSO Seçiyoruz bulup dosyasıini.
 • Disk Bölümü düzeni ne tıklayıp GPT veya MBR seçiyoruz ancak HDD niz hangisini destekliyorsa onu seçmelisiniz.
 • USB aygıtınızın yeni ismini yazıyoruz.
 • Dosya Sistemine tıklayıp FAT32 veya NTFS seçiyoruz.
 • Tüm bu kısımlar bittiyse başlatılabilir tıklanması işlemin tamamlanmasını bekliyoruz, program% 100 olunca işlem tamamlandı.

 

Bilgisayarlarda işletim sistemleri güvenlik sistemi programlardan, indirilen filmi ya da oyun ve benzeri içeriklerden ya da internet bağlantısı virüs saldırılarına uğramaktadır. Bu saldırılarda zamanında yazılımsal hataların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu ve bunun gibi bir yerde hiçbir işlem yapılmaz. İşlemlerde de problemler çıkar. Bu sorunların giderilebilmesi ve işlevinin basit bir şekilde yeniden yönlendirilmesi gerekiyor. Onarım daha kolay bir işlem olsa da kesin olarak sorun giderir mi bilinmez. Bu sebeple en köklü çözüm formatı atmaktadır. Biçimlendirme işletim sistemi biçimlendirme atını biçimlendirmek Tabii ki virüsler ile birlikte sizlerin dosyaları da format ile birlikte silinir. Rufus İndirilen. Bu program ile bağlı işletim sistemi yeniden kurulacak ve onarılmıştır.

Peki, hangi odada Rufus  işleminin yapıldığını biliyor musunuz?

Bilgisayar işletiminde çok büyük bir problem olmadıkça format atılmıyorsunuz. Çünkü onun ne kadar bilgisayar içerdiği bilgileri ve dosyaları yedeklense de kimi dosyaları unutulabilir. Bu da kişi için üzücü sonuçları doğurabilir. Bu öncelikle ilk olarak işletim sistemini onayı ile ilgili denemelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca formatta bir koyma harddisk lideri ile ile karşılaşabilir. Hazır, çizilebilir. Bu da harddiskin ömrünü azaltmaktadır. Harddisk güçlü bir cihaz olsa da aslında pratikte bir cd ya da dvd’den çok da farklı değildir. Bir cd ya da dvd de veri yazılırken İşte harddiskte de aynı şekilde formatta atılanken yeni veriler ile bu cihaz çizilmekte, kayıt konusunda bu şekilde düzenlemektedir. Bir başka deyiş ile atılan onu formatta harddiskte yeni bir çizik grubu oluşmasına sebebiyet vermiş olursunuz.İso Yazılımı Programı

Bütün bunlar sebebi ile rufus programı ne kadar güvenilir bir format programı olsa da da işletim sistemiinizi onarmayacağım. Eğer hala onu denemenize ederken şu anda işletimde sorunumuz varsa bunu yapabilirsiniz. Öncelikle harici bir cihaz ile bilgisayardaki uzak yedekleme. Unutulmasını ki ki formatı, içindeki içerdiği tüm bilgiler yok. Silinen Verileri için güvenlik programları da mevcuttur. Fakat bu programlar onu üretmek kurtaramayabilirler. Yine de denemekte fayda var. Bütün bunlar sebebi ile rufus programı ne kadar güvenilir bir format programı olsa da da işletim sistemiinizi onarmayacağım.

Eğer hala onu denemenize ederken şu anda işletimde sorunumuz varsa bunu yapabilirsiniz. Öncelikle harici bir cihaz ile bilgisayardaki uzak yedekleme. Unutulmasını ki ki formatı, içindeki içerdiği tüm bilgiler yok. Silinen Verileri için güvenlik programları da mevcuttur. Fakat bu programlar onu üretmek kurtaramayabilirler. Yine de denemekte fayda var. Bütün bunlar sebebi ile rufus programı ne kadar güvenilir bir format programı olsa da da işletim sistemiinizi onarmayacağım. Eğer hala onu denemenize ederken şu anda işletimde sorunumuz varsa bunu yapabilirsiniz. Öncelikle harici bir cihaz ile bilgisayardaki uzak yedekleme.

Unutulmasını ki ki formatı, içindeki içerdiği tüm bilgiler yok. Silinen Verileri için güvenlik programları da mevcuttur. Fakat bu programlar onu üretmek kurtaramayabilirler. Yine de denemekte fayda var. Unutulmasını ki ki formatı, içindeki içerdiği tüm bilgiler yok. Silinen Verileri için güvenlik programları da mevcuttur. Fakat bu programlar onu üretmek kurtaramayabilirler. Yine de denemekte fayda var. Unutulmasını ki ki formatı, içindeki içerdiği tüm bilgiler yok. Silinen Verileri için güvenlik programları da mevcuttur. Fakat bu programlar onu üretmek kurtaramayabilirler. Yine de denemekte fayda var.

Format Atmak

İnternette çok fazla gezen ekip başkanı da günla virüs saldırılarına uğramaktadır. Web sitesi izleyici ve benzeri web siteleri virüs bulaşma odaları çok yükselektir. Bu sitede bu tür sitelere web sitenizdeki bilgisayarlarınızı kullanarak istediğiniz antivirüs programlarının yapılması istenmektedir. Antivirüs yoluyla korunma imkanı olması muhtemel virüslerden korumaya yetmez. Aynı zamanda bu programların aktif ve güncel olması da arada. Eğer antivirüs programlarınızı istediğinizden virüslerden kurtulamıyorsanız, istediğinizden tek şey formatını atmak isteyeceksiniz. Biçimlendirme attığını zamanlama yeni aldığınız haline geri dönecek ve bütün virüslerden kurtulduğunuz gibi, dosyalarınız da silinecektir. Bulanır yedek almayı unutmamalısınız.

Rufus ile bilgisayarlara USB belleklere format atlanması mümkündür. Windows sürümü paylaşılmıştır. Bu program ile ön yükleme yapıyor. Yani bir başka deyiş ile önyükleme başlatılıyor. Bu program, bir program olmasının yanı sıra aynı zamanda çok düşük boyutlu bir yazılımdır. Dolayısı ile planlama çok yer kaplamaz. Rufus yazılımı ile birlikte kullanılabilir USB, sadece parçalanmış kısım ile birlikte çalışmayı içerir. Disk FAT32, NTFS, exFAT ve UDF biçimleri ile biçimlendirilebilir. Ayrıca yeni etiketlerde eklenebilir.

Rufus yazılımı yeni işletim sistemi kurmak için kullanılan medya oluşturma işlemi için çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu yazılım hazırlama onu işlem için aktivite raporu hazırlarken, bu aktivite raporunu log dosyası içerisinde saklanır. Bu bir format programı için büyük bir avantajdır. Ayrıca saklanan temizleme kontrol ederken, aynı zamanda Rufusuyla yapılan ayarlama kontrol edebiliyoruz. Eğer bu kontroller için bir sorun ortaya çıktıysa bu sayede önceden tanımlandı. Sorunların önceden tanımlanması, çözümlerin daha kolay olması.

Rufus Programının Özellikleri Nelerdir?

Rufus İndir ilebilir ücretsiz bir bilgisayarda. Ücretiz olarak ilaç ve halen daha geliştirilmeye devam ediyor. Bu yazılımın Türkçe dil desteğinin de olması çok büyük bir avantaj ve tercih sebebidir. Aynı zamanda yazılımın otomatik bir arada başlaması. Atmanın bilindiği bir zamanda çok fazla yolu ve programı vardır. Biçimi atanan kişi farklı yazılımlar. Fakat Rufus bu yazılımlar içerdiği en başarılı işlerden bir tanesidir.
Bilinmeyen bir zamanda eski dönemlerde formatı atmak için CD’lerdekitaydı. Teknolojinin gelişmesi ile, bilgisayar teknolojisinin gelişmiş ve bu gelişimden formatı atma programları da nasibini görüntüleyin.

Günışı formatı atma işlemi oluşturma, bu USB’yi hazırlama çok kısa bir format atılmakta ve bilgisayar bütünüyle kötü içeriklerden ve yazılımlardan kurtulmaktadır. Biçimlendirmek USB’si yaparak yapmak için bazı programlara göre duyulmaktadır. İşte bu programlardan bir tanesi de Rufus yazılımıdır. Rufus yazılımı ile USB bellekleri biçimlendiriliyor. Biçimlenen USB’lerin belleklerinin oluşması için önyüklenebilir olan bu yazılım oldukça küçük boyutludur. Düşünün ki bu program yaklaşık 1MN civarı yer kapısında.

Ne Demektir?

Rufusuyla anlaşılabilir olması için olması önyüklenebilirin ne demek olduğunun anlaşılması bekleniyor. Bilgisayarlara USB ile formatı atma işleminin gerçekleşebilmesi için önceden önyüklenebilir USB bellekler burada. Bu bellekler daha sonra restoranda takılır. Kapattığını söyledikten sonra başlattığını söyle. BIOS ayarlarına girilmesi gerekiyor. BIOS, Basit Giriş Çıkış Sistemi yani giriş ve çıkış aygıtlarının kontrol edilecek yerlerde açılmasını istediğiniz sistemdir. Normal bir bilgisayar açıldığında kendi hard disklerinden başlar ve açılırlar. Ancak BIOS ayarlarında yapılmadan önce hard diskten değil, taktığınız USB bellekten başlatıldı.BIOS ayarlarının gerçekleştirilmesinde amaç önyüklenebilir olan USB ile başlatılıyor hale getiriliyor.

İsorasyon Programı

Bundan sonraki işlem CD’si takıp formatı atmak ile aynı şekilde devam etti. USB bellekleri önyüklenebilir şekilde Rufus programı ile bilgisayarda çok daha hızlı. İşte burada Rufus dünyanın önemli geçmişi giriyor. Bu yazılıma alternatif ülkelerde çok bilgisayarda yazılım bulunmaktadır. Ancak hızlı testlerine bakıldığında Rufus menüsü çok daha hızlı olmuşlardır. Rufus programı bütün testlerde hızını kanıtlamayı başardı. Ülkemizde de bu yazılım indiren çok kullanıcısı kullanıyor. USB bellekleri önyüklenebilir şekilde Rufus programı ile bilgisayarda çok daha hızlı. İşte burada Rufus dünyanın önemli geçmişi giriyor. Bu yazılıma alternatif ülkelerde çok bilgisayarda yazılım bulunmaktadır.Ancak hızlı testlerine bakıldığında Rufus menüsü çok daha hızlı olmuşlardır. Rufus programı bütün testlerde hızını kanıtlamayı başardı.

Ülkemizde de bu yazılım indiren çok kullanıcısı kullanıyor. USB bellekleri önyüklenebilir şekilde Rufus programı ile bilgisayarda çok daha hızlı. İşte burada Rufus dünyanın önemli geçmişi giriyor. Bu yazılıma alternatif ülkelerde çok bilgisayarda yazılım bulunmaktadır. Ancak hızlı testlerine bakıldığında Rufus menüsü çok daha hızlı olmuşlardır. Rufus programı bütün testlerde hızını kanıtlamayı başardı. Ülkemizde de bu yazılım indiren çok kullanıcısı kullanıyor.

Rufus Programının En Sık Kullanıldığı Durumlar Nelerdir?
USB bellekleri biçimlendiriliyor, ISO dosyalarından önyüklenebilir formatta çalışıyor,
İşletim sistemi olmayan bir
ortamda , BIOS başlattıklarında DOS tarafından gerçekleştiriliyor bu program bulunuyor.
Rufus Yazılım Kullanım Adımları
Öncelikle Rufus yazılımı indirilmesi Gerekiyor. Web sitemizden bu programı yükle.
USB belleğin formatı atmak üzeredir.
Rufusuyla indirme işleminin bu aşamasındada tamamlanmış olması gerekiyor. Çünkü bu aşamada rufus programı çalıştırma aşamasında.
ISO dosyalarında herhangi bir hata ile karşılaşmamakta.
Son olarak da ayarların doğru şekilde yapıldığını gösteren.

Rufus 3.6 YAPILAN YORUMLAR

 • KMSpico İndir – Office ve Windows Etkinleştirme Programı
  4 yıl önce

  […] Format Atma Programı Rufus ‘u denemek isterseniz […]