deamon tools

Daemon Tools Lite 10

Daemon Tools Lite 10 İndir

 

Daemon araçları

İnternet ister telefondan, ister bilgisayardan ister tabletten olsun günümüzde herkesin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu durum gitgide fazlalaşmaktadır. İnsanların çoğu hayatlarının bir bölümü bilgisayar ya da telefon başında geçirmektedir. Bu nedenle internet üzerinden program, oyun, film gibi pek çok dosya indirilmektedir. Bu da cihazlarda fazladan alan olması gerektiği anlamına gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına daha gelişmiş yazılımlar, oyunlar üretilmeye başlanmıştır. Hal böyle olunca bu tip programların arayışı da artmıştır.

Oyun denilince akla çocuklar gelse de teknoloji alanında oyunlar 7’den 70’e herkes tarafından oynanmakta ve indirilmektedir. Tabii ki oyunların her zaman yeni sürümleri çıkmaktadır. Herkes bu oyunların yeni sürümleri için yeni CD’ler alamamaktadır. Aynı şekilde film sektörü de her geçen gün kendini geliştirmekte ve yenilemektedir. Yeni çıkan her filmin DVD’sini almak neredeyse imkansızdır. İşte bu ve bunun gibi durumlarda internet üzerinden indirmek akla gelen ilk şeydir. Hem maddi hem de manevi olarak insanların çok hoşuna giden bir uygulamadır.

İnternet üzerinden oyun, film ya da program indirmeyi engellemek amacı ile pek çok yazılım ve oyun firması düğmeye basmıştır. O nedenle her program ve oyun ya da film artık anında indirilememektedir. Bu çerçevede de akla ilk olarak Daemon Tools gelmektedir. İnternet üzerinden bu yazılım ile çok kolay şekilde dilediğiniz programı indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Bilgisayar programlarını, oyunlarını kandırarak kişinin istediği gibi kullanabilmesine Daemon Tools denilmektedir. Örneğin, bir oyunun tüm hilelerini bulup, cracklar .iso şekline getirilip, daha sonra internete koyar ve diğer kişiler tarafından bu indirilip Daemon Tools programı ile açılırsa, bu durumda bilgisayar CD takmış gibi çalışmaktadır. Bu çerçevede bu programın birçok yararı bulunmaktadır.

Daemon Tools Faydaları

Daemon Tools ile CD ve DVD gibi araçlarından çok daha hızlı bir şekilde istenilen bilgiye ulaşılmaktadır. Cd ve Dvd’lerde birtakım bozukluklar olabilmektedir. Bir CD çizildiğinde bile düzgün çalışmayabilir. Fakat daemon tolls ile aynı dosya açılırsa bu dosya hard disk ile okunacağı için çok daha hızlı bir şekilde karşınıza gelmektedir. Oyun, film, dizi ve benzeri tüm yüklemelerde de aynı şekilde daha hızlı erişim sağlanmaktadır. Üstelik şarj bitti sorunu da olmaz. Vakitten tasarruf etmiş olursunuz.

Daemon Tools Kullanımı

Daemon Tools çok sayıda yararı vardır, fakat herkes ismini duysa da nasıl kullanılacağı bilememektedir. Boyutu çok düşük olması sebebi ile bilgisayarda yer kaplamaz. Ücretsiz sürümle kullanılabilmektedir. Bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen yazılım programıdır. Öncelikle daemon tools indirilmesi gerekmektedir. İndirme işleminden sonra yazılımı kurmak çok basittir. Bilgisayarın yeniden başlatılması gerekir. Yeniden başlatıldıktan sonra kullanıma başlanabilir. Birçok kullanıcı önceleri bu sistemi kolay bulmazlar. Fakat normal CD ve DVD’ye göre, sanal CD ve VD çok daha avantajlıdır. Avantajları fark edildiğinde herkes tarafından kolaylıkla ve severek kullanılmaktadır. Her şeyden önce zaman kaybını ortadan kaldırmaktadır. ISO dosyaları da dahil bir çok sanal dosyayı istenilen formatta oynatmaktadır. Daemon Tools’un hem ücretsiz hem de ücretli olarak farklı farklı sürümleri bulunmaktadır. Tabii ki bu sürümlerin kullanımları birbirinden farklıdır. Ücretli olanın kapsamı biraz daha fazladır. Ücretsiz olan sürümü de kişisel kullanımlar için yeterlidir.

Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra program ile birlikte açılacak olan dosyanın bulunması gerekmektedir. Kullanılmak istenen .iso dosyası üzerine tıklanır ve istenilen her uzantı seçilebilir. Bu işlemden sonra aç butonuna basmak, programın açılması için yeterlidir. Programı açtıktan sonra karşınıza bir de kur seçeneği çıkmaktadır. Bu seçeneğe de tıklandıktan sonra, kurulum da tamamlandıysa, bilgisayarınız açılan dosyayı CD takmış gibi çalıştıracaktır. Bilgisayar bu programı adeta CD ya da DVD takmışsınız gibi algılamaktadır. Bu sayede istediğiniz her programı bilgisayarınıza indirebilir ve indirdikten sonra da kalıp dosyasını Daemon Tools program içerisinden çıkartabilirsiniz. Bu yazılım ile CD ya da DVD almaya gerek olmadan oyun, film gibi bir takım dosyaların CD’siz şekilde güvenlik çerçevesinde bilgisayarınıza indirilmesini sağlamaktadır. Kısacası, bilgisayar bu program ile kandırılmakta ve kendisine CD ya da DVD takıldığını zannetmektedir.

 

Daemon Tools Nasıl İndirebilirim?

Daemon Tools isimli yazılımı bu web sitesinden güvenle indirebilirsiniz, Daemon Tools indir. Tam sürümü sitemizde bulunmaktadır. Programı indirmek için indir butonuna basmak yeterlidir. Daha sonra ise yazılım programının bilgisayara indirilmesi beklenmeli ve bilgisayar yeniden başlatılarak yazılım kullanılabilmektedir.

Daemon Tools Kullanıcı Yorumları
Daemon Tools ile ilgili kullanıcılardan gelen yorumları sizler için derledik. Olumlu, olumsuz ayırt etmeksizin tüm yorumları buradan görebilirsiniz.
Bir kullanıcı bilgisayarının yeni olmasına rağmen oyun oynarken sürekli donduğunu ifade etmiş. Bu sebeple de çözümü Daemon Tools da aramış. Evet, bu program cv ve dv emülatör yazılımıdır. Yani kullanıcı cd ya da dvd imajlarını cd ve dvd olmadan bu program ile çalıştırabilir. Bu çerçevede bu program birçok oyunu desteklemektedir. Bu nedenle oyun oynamaktan hoşlanan herkesin bilgisayarında mutlaka bu program yüklü olmalıdır.
Bu program 4 adet sanal sürücüye izin vermektedir.

İmage dosyası seçerken ise 9 farklı image dosyası tipi kullanılabilmektedir. İmage dosyası doğru olarak tanımlanmışsa boş olan kısımda tanımladığını image ismi yazacaktır. Daha sonra drive adı ile bilgisayarım bölümünden sürücünüzü görebilir ve 4 adet sürücü tanımlayabilirsiniz. ISO dosyanızı bu drive alanlarından birine yaratacaksınız. Daha sonra ayarlardan Emulation seçeneğinden doğru aktif edilmesi gerekmektedir. Program hakkında ayrıntılı bilgi veren kullanıcılar bu şekilde programı kullanımı ile ilgili detaylı paylaşımlarda bulunmuşlardır.

Başka bir kullanıcı programın çok faydalı olduğunu ve özellikle forumlardan çekilen oyunlar içi çok işe yaradığını ifade etmektedir.
Görüldüğü üzere sanal disk alanında en popüler uygulama olan Deamon Tools çok sayıda kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Yorumlardan da anlaşılacağı üzere en çok oyun severler bu programı kullanmaktadır. Bilgisayarının oyun oynarken donmasından şikaterçi olan kullanıcıların bu şikayetleri bu yazılım sayesinden ortadan kalkmıştır. Bu programın hiç şüphesiz en büyük avantajlarından bir tanesi bu özeliğidir. Daemon Tools’un Lite olan sürümü ücretsizdir. Bireysel kullanıcılar için bu sürüm gayet yeterli olacaktır. Kurulumu çok basittir. Herkes tarafından rahatlıkla yapılmaktadır. Program indirildikten sonra çift tıklanması gerekmektedir. Daha sonra lisans tiplerinden bir tanesinin seçilmesi gerekmektedir. Kayıtlı Sürüm ve Free License seçeneklerinden bir tanesinin seçilmesi gerekmektedir. Free License ücretsiz olan uygulama için seçilecek tercihtir.

Daemon Tools Ücretsiz İndir

Daha sonra bileşen seçiminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sırada yalnızca çekirdek yazılımın yüklenmesi; Windows gezgini ile bütünleştir, Windows gadget ve tarayıcı araç çubuğu tiklerinin kaldırılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra bilgisayar yeniden başlatılmalıdır. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra artık programın çalıştırılması aşamasına gelinmektedir. Sağ alt köşedeki başlat butonunda yer alan daemon tools simgesi aktif ise kullanılabilir. Mouse’ın sağ tuşu ile tıklamak programı açmak için yeterlidir. Çalıştırdıktan sonra dosya seçmek gerekmektedir. Dosyanın üzerine tıklanarak dosyanın sanal disklere ait olduğu anlaşılmaktadır. Sanal disk dosyaları da Daemon Tools ile çevrilmektedir. Daemon Tools Lite 10.

Daemon Tools Lite 10 BENZER İÇERİKLER
Daemon Tools Lite 10 YAPILAN YORUMLAR