Oyun İndirme Hakkında Her Şey

Oyun İndirme Hakkında Her Şey

oyun indir

oyun indir

Oyun indir

 

OYUN İNDİRME HAKKINDA HER ŞEY

            Oyun indir ‘me makalesini oynuyorsunuz. Bilgisayar ve internet kullanımının artmasıyla birlikte teknoloji ve yazılım dünyasında da yeni değişiklikler ortaya çıkmıştır.  Bu değişikliklerden biri de oyunlardır.  Bilgisayarların yaygın olmadığı dönemlerde yazılım olarak ortaya çıkan oyun türleri playstation, atari gibi çeşitli platformlarda oynanmaktaydı. Bilgisayar kullanımının artmasıyla birlikte oyun yazılımlarında da sürekli bir değişiklik ve yenilikler de ortaya çıkmıştır. Bilgisayar kullanıcılarının eğlenceli vakit geçirebilmeleri için üretilen oyun yazılımları, diğer bilgisayar programları gibi birer program olarak yazılmaktadırlar. Bir oyun içerisinde yer alan tüm işlemler daha önce yazılımcılar tarafından büyük oranda programlanmış bulunmaktadır.

Kişisel bilgisayarların artık her eve girmesiyle birlikte bilgisayarların işlevlerinde de değişimler meydana gelmiştir. Henüz oyun yazılımlarının yaygınlaşmadığı dönemlerde bilgisayarlar sadece önemli işlemlerimizi halletmekteydi. Ancak oyun yazılım piyasasının gelişmesiyle birlikte bilgisayarlar artık insanları eğlendiren bir araca da dönüşmüşlerdir. Bilgisayarları bugün popüler olmasını sağlayan önemli nedenlerden biri de oyunlardır ve bilgisayar özelliklerinin hangi tür oyunları kaldıracağı kullanıcılar için önemli bir etkendir. Yüksek nitelikli bilgisayar özellikleri özellikle oyun seven kullanıcıların bilgisayar tercihinde önemli bir neden olarak görülmektedir. Bilgisayarların oyun türlerini içinde barındırmaları özellikle küçük yaştaki bilgisayar kullanıcılarının da bilgisayar kullanmalarını arttırmaktadır.

Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar üzerinden oyun oynamak ve indirmek çeşitli platformlar ve internet tarayıcısı yardımıyla gerçekleştirmektedir. İlk olarak şunu diyebiliriz ki internet ortamında çeşitli web siteleri aracılığıyla kaliteli ve yüksek özelliklere sahip oyun indir seçeneği ile kullanıcılara oyun oynama fırsatı verilmektedir. Bu web sitelerinden istenilen oyunlar indir butonu ile masaüstüne oyun dosyalarını indirip belli bir süre kurulumundan sonra bilgisayar üzerinden oyun oynama imkânı verilmektedir. Oyun indirmeye yardımcı olan web siteleri aynı zamanda oyun platformlarında istenilen oyunları alacak imkana sahip olmayan kullanıcılara ücretsiz bir şekilde oyun indirerek oyun oynamalarını sağlamaktadır. Bu web siteleri oyun indir seçeneği ile pahalı oyunların ücretsiz bir şekilde erişilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun dışında internet üzerinde oyun indirmeden sadece web siteleri üzerinden oynanabilen basit, düşük özelliklere sahip oyunlar da yer almaktadır ve bu oyunları daha çok okul öncesi düzeyindeki çocuklar oynamaktadır.

Demo Oyunlar

oyun indir

Web siteleri üzerinden oyunların indirilmesini sağlayarak yüksek kaliteli oyunları oynamak isteyen kullanıcılar oyun demosu web siteleri veya oyunların resmî web siteleri üzerinden oyunların takibini, ne zaman çıkacağını, indirmesini gerçekleştirebilmektedirler. Oyun indir ile lisanslı oyunların demo türlerini indirmek veya doğrudan oyunun tamamını indirerek ücretsiz bir şekilde oynanma imkânı sağlanmaktadır. Bu bakımdan kullanıcılar için önemli bir problem olarak kaliteli ve etkili oyunların ücretsiz bir şekilde oyun indir seçeneğini sunan sitelerin bulunması ve bu siteler hakkında bilgi sahibi olunması önemli bir konu olarak görülmektedir.

Bununla birlikte internet tarayıcısı olarak kullandığımız tarayıcı sitelerin de kendilerine ait oyun indirme platformları bulunmaktadır. En popüler internet tarayıcısı olarak kabul edilen ve dünyada en çok kullanılan Google. Kendine ait platformla kullanıcılara düşük, orta veya yüksek düzeyde oyunların hem bilgisayara hem de mobile inmesine imkân veren uygulamaya sahiptir. Google Play Store üzerinden çeşitli kategorilere ayrılmış yüzlerce oyun yer almaktadır. Bu oyunlar yediden yetmişe kadar herkesin oynamayı tercih ettiği oyunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Google Play aracılığıyla oyun oynamak oldukça basittir. Oynamak istenilen oyunun adı bu platform üzerinde yazıldıktan sonra kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Oyunlar oyun indir seçeneğine basıldıktan sonra ister bilgisayara isterse mobil cep telefonlarına indirilip oynanabilmektedir.

Kullanıcıyı Bekleyen Tehlikeler

Oyun indirme sitelerinde kullanıcıları bekleyen çeşitli tehlikeler de bulunmaktadır. Bazı web siteleri oyun indiren siteler görünümünde olup sitedeki oyunların içerisine virüsler eklemekte ve böylece oyun severler bu oyunları indirdikten sonra bilgisayarlarına da virüsleri bulaştırmaktadır. Bu virüsler bilgisayara indikten sonra bilgisayardaki tüm programların zarar görmesine neden olmakta ve bilgisayarların çalışamaz duruma gelmesine kadar yol açmaktadır. Böylece bilgisayara format atmak zorunda kalınıp bilgisayardaki var olan dosya ve programların kaybolmasına neden olunmaktadır. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için bilgisayarda mutlaka bir virüs programının bulunması zorunludur. Virüs programları ile indirdiğiniz oyunları tarayıp virüslerin olup olmadığı kontrol edilebilir. Bir virüse rastlandığı takdirde bu tür virüs programları uyarı vererek virüs tehlikesinden haberdar etmektedir.

Son yıllarda özellikle internet alanında meydana gelen büyük değişimler ile birlikte oyun endüstrisinde de paralel olarak bir canlanma meydana gelmektedir. İnternetle birlikte sosyal medyanın da gelişmesi oyun endüstrisini son derece olumlu etkilemiştir. Oyun severlerin oyunlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayacak seçeneklerin de artmasını sağlamıştır. Her geçen yıl oyun endüstrisinde bulunan oyunları oynayan kullanıcı sayılarının milyonlara ulaşması ilk olarak oyunların tanıtımını yapıp oyun severlere bu oyunlardan haberdar etmesini sağlamak bir zorunluluk olmuştur.

Oyun Tanıtımı

Oyunların etkileyici bir şekilde tanıtımlarının yapılması oyun severlerin oyunları indirme istekleri üzerinde doğrudan etkilidir. Sevilen bir oyunu herhangi bir sorunla karşılaşmadan indirmek kullanıcıların olumlu düşünceler edinmesine faydalı olmaktadır. Bu bağlamda kullanıcılara sorunsuz, güvenilir ve ücretsiz bir şekilde oyun indirme hizmeti sunan oyun indirme sitelerinin güvenilir olduklarını kanıtlamaları bu bakımdan önemlidir. Oyun indirmek oyun severlerin çoğu için çoğu kez şüpheli bir durum olarak görülmektedir. Çünkü oyun indirilirken kendisiyle birlikte Truva atları, bilgisayar solucanları, casus yazılımlar ve virüsleri de bilgisayara indirme riskinin bulunması. Bilgisayarların güvenlik açıklıklarını tespit edip bunlardan faydalanmak isteyen kötü niyetli kişilerin bulunması gibi son derece riskli sonuçlarla da karşılaşılabilmektedir.

Oyun severler istedikleri oyunları bilgisayarlarında güvenli ve risk olmadan oynamak isterlerse lisanslı oyunların web sitelerini, güvenlik oyun kodlaması bulunan web sitelerini tercih edebilirler. Özellikle oyun indirmek istedikleri web sitelerinden şüphe duyarlarsa bu sitelerden oyun indirmeleri durdurmaları iyi olacaktır. Lisanslı oyunların çoğu pahalı oldukları için pek çok oyun sever istedikleri halde bu oyunları alamamaktadırlar. Bu nedenle ücretsiz oyun indirme olanağı sağlayan güvenli sitelerin yanında ucuza lisanslı oyun satışı gerçekleştiren oyun indirme siteleri de bulunmaktadır.

Oyun Satışı

Oyun severler isterlerse ücretsiz oyunları indirip oyunun daha az gelişmiş modellerini oynayabilirler. İsterlerse de bazı oyun indirme sitelerinde ucuza oyun satışı gerçekleştiren sitelerden oyunları indirebilirler. Ucuza oyun satışı yapan sitelerden oyun indirirken bu sitelerin de güvenli olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü oyun satışı yapılması için kullanıcıların kredi kartı bilgileri istenmekte, ve kötü niyetli web sitelerine bu tür bilgilerin girilmesi kullanıcılara maddi açıdan zararlı olmaktadır. Bu bakımdan oyun indirmek ve internet üzerinden oyun satın alıp indirmek için bu konuda bilinçli olmak gerekmektedir. Eğer kullanıcıların yaşı bu konuda bilinçli düşünecek düzeyde değilse bir yetişkin aracılığıyla oyun indirme gerçekleştirilebilir. Bu makalenin yazım amacı da bu konu hakkında oyun severlere bilinç kazandırmak ve internet dünyasında var olan tehlikelerden haberdar etmekti. Güvenli bir şekilde oyun indirip güzel bir şekilde oyun oynamak için bahsedilen tehlikeleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Oyun İndirme Hakkında Her Şey YAPILAN YORUMLAR

 • sdjcnhudh
  3 yıl önce

  minecraft’ı indirebilirim

 • MEDET
  3 yıl önce

  BU OYUNUN IY OLDYGYNY BILIYORUOM ARKADASYM OYUNAMYSDY.

 • İndirUp
  3 yıl önce

  “seranur” hangi oyunu indirmek istiyorsunuz acaba?

 • serenur
  3 yıl önce

  oyun indiremiyorum

 • idris
  4 yıl önce

  Güzel

 • İsmail
  4 yıl önce

  Niye paral

  • İndirUp
   4 yıl önce

   Sormak istediğinizi tam olarak anlayamadık efendim.