Facebook İle İnternetten Para Nasıl Kazanılır

Facebook İle İnternetten Para Nasıl Kazanılır

facebook para kazanma

Facebook İle İnternetten Para Nasıl Kazanılır

İnternetten para kazanmak için Facebook sitesini seçiyseniz hemen bir sayfa açmanız gerekir. Facebook ile para kazanmak için genel olarak beğeni sayısı yüksek bir sayfaya ihtiyaç duyulur. Hitap ettiğiniz kişi sayısının fazla olması demek sizin daha fazla para kazanacağınız anlamına gelir. Facebook ile para kazanmak için yüksek beğenili sayfaların altına kısaltılmış link içeren yorumlar da yapabilirsiniz. Fakat bu etkili bir kazanç sistemi olmayacaktır. Çünkü düzenli olarak aynı yorumu yaptığınızda sistem algoritması sizi algılar ve sizi yorum yapmaktan men eder.

Sayfa Açarak Beğendirmek

Facebook ile para kazanmak için sayfa açmanız ve bu sayfanın reklamını iyi bir şekilde yapmanız gerekir. Böylece sayfanızı beğenen kişilerin sayısı da çoğalacaktır. Bu sayfayı daha fazla kişiye beğendirdiğinizde reklam alma şansınız artar. Paylaşımlarınızda ürün reklamı yaparak satış ortaklığı sisteminden de faydalanabilirsiniz. Bu sistem sizlere en garanti kazancı getirecek olan sistemdir. Satış ortaklığı sisteminde çerezler de kullanıldığı için kullanıcı ilk anda ürünü almasa bile sonradan ürünü aldığı takdirde ürünü siz sattınız varsayılır. Böylece komisyon hakkınız doğacaktır.

Sayfadan Reklam Vermek

Facebook ile para kazanmak için yapılacak bir diğer işlem de açılan sayfadan reklam yapmak ve reklamlardan para kazanmaktır. Sayfanızın beğeni sayısı ne kadar fazla ise reklam için talep etmeniz gereken ücret o kadar fazladır. Bu nedenle beğeni sayısı her zaman için önemsenmelidir.

FACEBOOK SAYFASI SATIŞI

Özellikle webmaster forumlarında Facebook sayfası satışlarını görürüz, eğer kaliteli sayfalarınız varsa, ek gelir elde etmek için sayfa satışı yapabilirsiniz. Örneğin 70 bin beğenili, kaliteli bir sayfa en kötü 1000 TL ediyor. 1 milyon beğenili bir sayfanız olursa, bunun değeri en kötü 10 bin TL olmaktadır!

FACEBOOK BEĞENİ SATIŞLARI

Bir diğer konu da facebook panelleri üzerinden beğeni ve diğer hizmetleri sunmak, eğer bu konuda bilginiz varsa ciddi gelir kapısıdır. Facebook hesaplarına beğeni isteyen ya da takipçi satışı isteyen kişiler size ulaşabilir.

FACEBOOK’TA REKLAM YAPARAK ÜRÜN SATIŞI

Az sayıda ürüne odaklanmış kişiler Facebook üzerinden satış yapmaktadır. Facebook üzerinden satış yapmak için, yapmanız gereken bir e ticaret platformu açmak, kapıda ödeme ya da havale, kredi kartı gibi seçenekler koymak ve ürünleri facebookta tanıtmak, promote etmek ya da öne çıkarmak! Örneğin 40 TL birim maliyet ile 100 tane ayakkabı aldınız.

4000 TL harcadınız, tanesini de 80 TL’ye, yüzde yüz kar marjı ile satacaksınız. Facebook’a 1000 TL’lik reklam vererek, bir hafta içinde 100 ayakkabının da satılmasını sağlayabilirsiniz! Normal bir ayakkabı dükkanınız olsa, gelecek kişi sayısı bile belki 100 olmaz, ancak facebookta öne çıkarma yaparak bu işi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Facebook İle İnternetten Para Nasıl Kazanılır YAPILAN YORUMLAR